Çivril Kooperatifçilik ve Girişimcilik Eğitimi

Denizli Ticaret İl Müdürlüğümüz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız Kooperatifçilik Genel müdürlüğümüzün ve Alman Kooperatifleri Konfederasyon Türkiye Temsilciliği (DGRV) ile Çivril ilçemizde; Çivril Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığının katkılarıyla düzenlenen 2 günlük Kooperatifçilik ve Girişimcilik konferansını içeren Kooperatif Girişimciliği Eğitim Projesi (Koop-Gir) 9-10 Mayıs 2016 tarihinde yapıldı.
                Eğitime Bakanlığımız Kooperatifçilik Genel Müdürü Daire Başkanı Mehmet Yakut, Çal Kaymakamı Selami KORKUTATA, Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, Ticaret İl Müdürü, DGRV temsilcileri Prf. Dr. Selahattin KUMLU ve Arzu GÖZEL ile ilçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Halk Eğitim Müdürü, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü ve Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul MUTLU’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
                Türkiye’de ilk defa bir ilçede düzenlenen (Koop-Gir) eğitimi ağırlıklı olarak Çivrilli kadınlarımızın ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleşti. Girişimci kadınlarımızın harekete geçirebilmek için ve toplumdaki Kooperatifler ile ilgili bilinç seviyesini artırmak amacıyla düzenlenen eğitimin 1.günü Kooperatifçilik ile ilgili 2. Günü de Girişimcilik ile ilgili eğitim sunulduktan sonra Bakanlığımız Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı Soner TIĞLI Ülkemizdeki başarılı kadın kooperatiflerini anlatan sunumunun ardından katılımcılara Katılım Belgeleri verilerek eğitim sonlandırıldı.