6502 SAYILI TÜKETİCİ KANUNU'NUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER

Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 6502 sayılı Tüketici Kanunu'nun getirdiği yenilikler konulu tanıtım toplantısı Denizli Vali Yrd., Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan ERSOY, Daire Başkanı Yakup GÜZEL, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Musa ÇELİKKOL, Birlik Yönetim kurulu üyeleri, esnaf odaları başkanları ile kamu kurumlarının müdürleri ve temsilcilerinin katılımı ile 30 Nisan 2015 Tarihinde Denizli Valiliği Toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı Ticaret İl Müdür V.'nin kanunun hazırlanmasında emeği geçen başta Genel Müdürümüz Ramazan ERSOY ve Genel Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür konuşması ile başladı.

Genel Müdürümüz Ramazan ERSOY'un ülkemizin tüketici hakları konusunda nereden nerelere geldiğini ve yeni kanunla tüketicilerimizin ne gibi haklara kavuştuğunu içeren konuşmasının ardından sunumlara geçildi.


İki bölümden oluşan toplantıda Daire Başkanı Yakup Güzel'in 1. bölümde "6502 Sayılı Kanunun Getirdiği Yenilikler" içerikli sunumu ve 2. bölümde de "Esnaf ve Tacirler ile İlgili Düzenlemeler" konulu Ayıplı Mal, garanti Belgesi, Satış Sonrası Hizmetler, Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu, Ticari Reklam ve İlanlar, satış Sözleşmeleri ile ilgili sunumunun ardından toplantı sona erdi.