DENİZLİ İLİ 11--17 MAYIS AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

Yönetmelik değişikliği ile ; her yıl Eylül ayında kutlanan Ahilik kültür Haftası Mayıs ayının 2. Haftasına alınmıştır.

11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Kültür Haftasının 11.05.2015 Pazartesi günü Valilik yanı Atatürk anıtına çelenk koymayla başlamış ve Denizli Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE'yi ziyaret ile devam etmiştir.Akabinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN makamında ziyaret edilmiştir.

Denizli Çınar Meydanından mehteran eşliğinde İl Kutlama Komitesi,Esnaf Odaları Başkanları, öğrenciler ve halkın katılımıyla kutlama etkinliğinin yapılacağı Bayramyeri Meydanına kortej yürüyüşü yapılmıştır.Bayramyeri Meydanında protokol konuşmaları ardından halk oyunları gösterisi, şed kuşatma töreni son olarak da  ilin Ahisine başarı belgesi ve ödülü verilmesiyle tören sona ermiştir.

12.05.2015 Salı günü ise esnafların yoğun olduğu Bayramyeri Camisinde İl Müftülüğünce Mevlid-i Şerif okunmuş ve Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından helva ikramı yapılmıştır.

13.05.2015 Çarşamba günü ise Halk eğitim Merkezi konferans salonunda "Ahilik Kültürü ve Ahi Evran" ile "Denizli Ahileri" hakkında Doç.Dr. Turgut TOK ve Hasan KALLİMCİ tarafından Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine ve mesleki eğitim merkezi öğrencilerine konferans verilerek kutlama etkinlikleri sona ermiştir.