DENİZLİ İLİ AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

22 EYLÜL 2014 PAZARTESİ GÜNÜ

Esnaf Odaları Birliği Başkanı, Ticaret İl Müdürlüğümüz, Vali Yardımcısı ve meslek odaları başkanlarının katıldığı 27. Ahilik Kültürü Haftası, valilik binası önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra, heyet Denizli Vali Vekili Ekrem BÜYÜKATA'yı makamında ziyaret etti. Ardından, Büyükşehir Beledi Başkanı Osman ZOLAN makamında ziyaret edilerek Bayramyeri meydanındaki kutlamalara davet etti. Belediye binası önünden halkın ve esnafın katılmasıyla mehteren takımı eşliğinde tören alanı olan Bayramyeri meydanına kadar kortej yürüyüşü yapıldı.
Açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile yapıldı...

 
23 EYLÜL 2014 SALI GÜNÜ ETKİNLİĞİ

27. Ahilik kültürü kutlama etkinlikleri çerçevesinde salı günü Ticaret İl Müdürlüğümüzce ilin ahisi esnafımız Serif Ali BALCI'yı kendi mekanında komşu esnaflara da örnek olması için Sayın Bakanımızın teşekkür ve kutlama mesajı içeren takdir belgesi ile çiçek buketi verilerek Bakanlığımız adına tebrik ziyaretinde bulunuldu. Ayrıca Merkezefendi İlçe Müftülüğü imam hatipleri tarafından mevlid-i şerif okunuldu. Bu esnada, Denizli Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından cami cemaatine helva ikramı yapılarak çoğunluğu esnaf olan cemaatin ahilik haftası kutlandı.

26 EYLÜL 2014 CUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ


Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr.Turgut TOK tarafından,Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı gençlik merkezi kursiyerlerimiz ve İş Adamları Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerine Ahilik Teşkilatı,Ahiliğin tarihimizdeki yeri ve önemi konulu konferans verildi