Tüketici Akademisi Projesi tanıtıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün “Tüketici Akademisi Projesi” tanıtım toplantısı 11.08.2016 Perşembe günü JW Marriott Hotel Ankara’da gerçekleşti.

Toplantıya; Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci, Bakan Yardımcınız Fahri ÇİFTÇİ, Musteşarımız Cenap ÇİFTÇİ, Hacettepe Üniversitesi Rektörü ve ilgili hocaları, Bakanlığımız Üst Yöneticileri, Ticaret İl Müdürümüz Şeref KOÇ ve diğer Ticaret İl Müdürleri katıldı. Toplantda Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Sayın Ramazan ERSOY ile Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKÇİ birer konuşma yaptıktan sonra projenin tanıtımı yapıldı. Bakanımızın açıklamalarıı okumak için tıklayınız 

Tüketicilerin bilinçlendirilmesine yönelik kullanıma sunulan ücretsiz çevrimiçi eğitim platformu olarak tanımlananan Akademisi Projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından destekleniyor. Türkçe, Macarca, İngilizce ve Lehçe dillerinde hizmet veren internet sitesi, kullanıcılara farklı ülkelerdeki tüketicinin korunması uygulamalarıyla ilgili bilgilere erişme imkanı tanıyor.

Tüketici Akademisi URL Adresi:
http://tuketiciakademisi.gov.tr/