Tüketici Haftası Resim Yarışması Ödül Töreni

Denizli Ticaret İl Müdürlüğü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen tüketici bilinci ve tüketici haklarının geliştirilmesine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan “Bilinçli Tüketici, Tüketici Hakları” konulu resim yarışması ödül töreni Valimiz Şükrü Kocatepe’nin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene, Valimiz Şükrü Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Ticaret İl Müdürü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, öğretmen, öğrenci ve davetliler katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ticaret İl Müdürü açılış konuşmasını yaparak, etkinlik hakkında katılımcılara bilgiler vererek şunları söyledi; “28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketici Kanunu, Avrupa Birliği standartlarında, tüketicilerimizi son derece ayrıcalıklı haklara kavuşturan bir Kanundur. Tabi bu Kanun yürürlüğe girdi, lakin bu kanunun işlevselliğinin ve kamuoyunda bilinirliğinin arttırılması amacıyla vatandaşlarımızın bu Kanundan azami derecede faydalanabilmesi için bizler yıl boyunca çalışmalar yapıyoruz. Bugün burada bu çalışmalar kapsamında düzenlemiş olduğumuz resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini ve katılım belgelerini vermek için buradayız. Tüketici Hakları kapsamında özellikle geleceğin bilinçli toplumunu oluşturacak olan gençlerimizi seçtik. Öğrencilerimizin bilinçli tüketici olmaları, aileleri ile de fikir alışverişinde bulunmaları ve daha fazla etki oluşturmasını amaçladık. Yarışmamıza katılan öğrencilere teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın düzenlenmesinde bizi destekleyen Milli Eğitim Müdürlüğümüze, maddi ve manevi desteklerinden dolayı Ozan Tekstil Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.
 
Daha sonra 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanun Çerçevesinde hazırlanan kısa film gösterimi katılımcılara sunuldu.
 
Daha sonra “Bilinçli Tüketici, Tüketici hakları” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri tarafından hediyeleri ve katılım belgeleri verildi. Törenin sonunda Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri yarışmaya katılan öğrenciler tarafından yapılan resimlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.